Prodej bytů v roce 2012

05.03.2012

V roce 2012 bude tuzemský trh s bydlením pravděpodobně ve znamení prohlubování rozdílu mezi nabídkou bytů a slábnoucí poptávkou. Lidé budou mít hlouběji do kapsy, přístup k hypotečním úvěrům se zhorší, a opět tak stoupne zájem o nájemní bydlení. není vyloučen ani další pokles ceny bytů. Vyplývá to z anket mezi realitními kancelářemi.


Otazník zůstává nad vývojem prodejů nových bytů. V roce 2011 se prodejům podle prodejců dařilo, momo jiné i kvůli obavám zákazníků ze zvýšení spodní sazby daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent od roku 2012.


V případě dalšího propadu ekonomiky může opět růst obliba nájemního bydlení. Když lidé nedostanou peníze na bydlení od bank, zůstane jim jediná možnost, a tou je pronájem. V roce 2012 budou pronájmy z tohoto důvodu zcela jistě na vzestupu.


Hodně realitních makléřů čeká, že tento rok budou ceny bytů v Česku dál klesat. Trend snižování cen nemovitostí bude pokračovat pravděpodobně celý rok 2012. Přibude majitelů nemovitostí nucených svou nemovitost prodat z důvodů neschopnosti splácet své závazky vůči bankám.

© LV Real 2019. All rights reserved, kontakt: e-mail: info@lvreal.cz, tel.: +420 725 217 500, Webdesign Poski.com | Reality | PoskiRealRealitní software